Kamenictví Vsetín
KSK DESIGN

POMNÍKY

JEDNOHROBY A DVOJHROBY

Jednohroby a dvojhroby patří k základnímu sortimentu našeho kamenictví. Realizace stavby hrobů probíhá v několika krocích od konzultace na místě samém, návrhu tvarového řešení, výběru materiálu, typu doplňků a písma, až po vlastní realizaci. Vyrábíme je vždy na zakázku.

Jednohroby a dvojhroby vzhledem k větším prostorovým možnostem skýtají celou řadu tvarových řešení. Často kombinujeme i více druhů barevnosti materiálu. Zakrytí pomníku může mít mnoho tvarových kombinací.

Podle způsobu uložení rakev se jedná o hroby (ukládání do země), nebo hrobky (podzemní prostory). Hroby a hrobky vždy vyžadují odpovídající betonový základ a správné konstrukční řešení stavby. Při stavbách pomníků se řídíme Hřbitovními řády místních pohřebišť. Nejčastější rozměry jednohrobu jsou cca 120 x 230 cm a dvojhrobu cca 230 x 230 cm. Pro stanovení velikosti vycházíme z místních podmínek.

Ceny se odvozují od velikosti a tvarového řešení, druhu a síly materiálu, počtu písmen a výběru doplňků. Jednohroby se pohybují komplet s montáží od 40 000 Kč, dvojhroby od 60 000Kč. Hroby stavíme kompletně „na klíč“, včetně základů a likvidace starých hrobových dílů.

NĚKTERÉ Z NAŠICH REALIZACÍ

Zaujalo Vás některé řešení pomníku, nebo jeho části? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme a doporučíme to nejvhodnější řešení. Přineste skicu, nebo nám sdělte Vaši představu a my vám ji uskutečníme. Rádi přijedeme i za Vámi na bezplatnou konzultaci a spočítáme Vám cenu.